Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 36

wtorek: 10:00-20:00
środa - piątek: 10:00-19:00
O placówce

Budynek, w którym mieści się Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 36 znajduje się na tyłach Nowego Światu, na osiedlu Nowy Świat Zachód nazywanym Osiedlem Kubusia Puchatka, wybudowanym w latach 1949-1956. Dom ten  cofnięty od ulicy Nowy Świat w głąb ulicy Wareckiej tworzy przejście do ulicy Tuwima, a wraz z ulicą Kubusia Puchatka stanowi ciąg pieszy równoległy do Nowego Światu, łączący Chmielną ze Świętokrzyską. I właśnie na parterze budynku z numeracją Nowy Świat 47a, mieści się Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 36, niezmiennie od 1 lipca 1955.
Obecnie świadczymy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów osobom dorosłym i młodzieży, umożliwiamy dostęp do sprzętu komputerowego, dysponujemy czterema miejscami do czytania na miejscu.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 09/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 03/02/2024

Liczba odsłon: 64

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.